Zirkonyum Porselen Kaplamalar

Zirkonyum Porselen Kaplamalar

Daha önce tıbbın diğer alanlarında başarıyla kullanılan zirkonyumun, dişhekimliğinde porselen altyapısı olan metalin yerine kullanılması ile yeni bir devir açılmış oldu. Çünkü bu yeni zirkonyum alt yapılı porselen kaplamalar dişeti problemi, alerji, koku yapmamasının yanında, ışiık geçirme özelliği ile doğal dişlere en yakın estetik ve fopnksiyonu yakalamamızı sağlamaktadır.

Zirkonyum Nedir?

Dişlerden bir veya birkaç tanesinin yada tümünün kırılması, form ve renk bozukluğunun olması durumunda bu bozukların giderilmesi için yada çekilmiş dişlerden dolayı oluşan boşlukların köprü ile kapatılması için daha önceden metal altyapılı porselen kaplama dişler uygulanmaktaydı. Bu dişlerde metal altyapıdan dolayı mat görünüm ve diş eti renkleşme ve hastalıkları görülebilmekteydi. Artık tamamen doku uyumlu, beyaz renkte ve daha dayanıklı olan Zirkonyum altyapılı porselen dişler uygulanmaktadır. Zirkonyum ışık da geçiren bir madde olduğu için bireyler daha estetik, doğal ve sağlıklı dişlere kavuşabilmektedir.

Zirkonyum Porselen Diş Tedavisi Ağrılı Bir Tedavi Midir?

Dişler lokal anestesi yardımıyla hazırlandığı için herhangi bir ağrı duyulması söz konusu değildir. Porselenler takılana kadar da hastalara dişlerin hazırlandığı aynı gün geçici dişleri takıldığı için bireyler ağrı duymadan günlük konuşma ve yemek yeme işlemlerini rahatlıkla yapabilmektedir.

Zirkonyum Porselen Dişlerin Ömrü Ne Kadardır?

İyi planlanmış ve ağız hazırlığı yapılmış, ağız bakımına dikkat eden ve 6 aylık Diş Hekimi kontrollerini aksatmayan bireylere uygulanan Zirkonyum Porselen kaplama ve köprü dişler çok uzun seneler sorun çıkarmadan kullanılabilmektedir.

Laminate Porselen Kaplamalar hakkında bilgi almak için tıklayınız.