Hakkımda

hakkimda

Özgeçmiş Bilgileri

Özer AKINCI, 1977 tarihinde Isparta’ da doğmuştur. Antalya Koleji ve Isparta Anadolu Lisiesi' nde orta öğrenimini tamamlamıştır. 2000 senesinde İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi(ÇAPA) Lisans programını bitirerek Diş Hekimi ünvanını almışır.

2002 senesinde İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı’ na girmeye hak kazanmıştır. 2005 senesinde ‘Renk Sistemleri ve Rengin Spektrofotometrik Analiz Yöntemiyle Belirlenmesi’ konulu tezini sunarak 'Protetik Diş Tedavisi İhtisası' nı tamamlamıştır.

İstanbul Üniversitesinde Yüksek Lisans Eğitimi devam ederken, 2003 senesinde Almanya’ nın Hannover kentinde 'Mediziniche Hoch Schule Zahn, Mund und Kieferheilkunde' de Prof.Dr.Husamettin Guenay' ın Kürsü Başkanı olduğu 'Abteilung, Zahnerhaltung und Paradontologie' kürsüsünde 6 ay 'Periodontoloji ve İmplantoloji' eğitimi almıştır.

2005 senesinde ikinci Yüksek Lisans eğitimi olarak Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Oral İmplantoloji Anabilim Dalı' na girmeye hak kazanmıştır. İmplantı Türkiye' de ilk defa uygulayan, kürsüsünü kuran, buralarda bir çok öğretim üyesi ve öğrencier yetiştiren ve yetişmesinin önünü açan, Periodontoloji ve İmplantoloji Profesörü Prof.Dr.Peker Sandallı’ nın fakültede ve özel kliniğinde asistanlığını yaparak 2008 senesinde 'Oral İmplantoloji İhtisası' nı tamamlamıştır.

2001 senesinden itibaren Diş Hekimliği Protetik Tedavisi, Cerrahisi ve İmplantoloji dallarında bir çok bilimsel çalışmalarda bulunmuştur. Dalıyla ile ilgili yurtiçi ve yurtdışında birçok Kongre, Sempozyum ve Eğitimlere katılmıştır, katılmaya da devam etmektedir.

International Congress of Oral Implantologists(ICOI), International Academy of Dental Implantology(IADI), Association of Dental Implantology(ADI), American Academy of Implant Dentistry(AAID), Türk Prostodonti ve implantoloji Derneği(TPID), Türk Oral Implantoloji Derneği(TOID), Türk Diş Hekimleri Birliği(TDB) üyesidir. 

Motorsporları, motorsiklet, yurtiçi ve yurtdışı turistik geziler ve fotoğrafçılık hobileri arasındadır. İyi derecede İngilizce bilmektedir. 2000 senesinde başlayan Diş Hekimliği meslek hayatında Dentistanbul, Dentroom, İstanbul Dental Center gibi ağız ve diş sağlığı merkezlerinin Uzman kadrolarında çalışmıştır. Dora Hospital ve İsveç Klinik sağlık kuruluşlarının Diş Tedavi Kliniklerini kurmuş ve işletmiştir. 2011 senesinden itibaren Özel Kliniğinde hastalarına bakmaya devam etmektedir.