Dişeti Estetiği

İstanbul Dişeti Estetiği

Dişeti Estetiği (Kuron Boyu Uzatma - Gingivektomi-Gingivoplasti) Nedir ?

İstanbul Dişeti Estetiği, gülme sırasında dişetleri çok görünen (Gummy Smile) kişilerde, dişetlerinde asimetri ve uzamadan ötürü diş boyları kısalmış bireylerde, bu bölgelerin cerrahi olarak düzeltilmesi işlemidir. İşlem sonunda bireyler sağlıklı dişetlerine ve estetik bir görünüme kavuşmaktadır.

Diş eti estetiği olarak tanımlanan Gingivektomi ya da Gingivoplasti uygulamaları; estetik kaygılar ile ya da diş eti hastalıklarının tedavisinde başvurulan işlemler bütünüdür. Kısaca diş etinin cerrahi yöntemler ile yeniden şekillendirilmesi, diş çizgisinin estetik bir görünüme kavuşturulması işlemleri olan diş eti estetiği son yıllarda sıklıkla uygulanan estetik diş uygulamaları arasındadır.

Diş eti estetiği (Gingivektomi) acısız ve ağrısız bir uygulama olmakla birlikte genellikle koter ve lazer teknolojisi kullanılarak diş etleri yeniden şekillendirilmektedir. Uygulama gerektiği durumlarda lokal anestezi altında yapılabilmektedir.

Gingivektomi Hangi Durumlarda Uygulanır?

Diş etlerinin fazla görünmesi dişlerin daha kısa görünmesine neden olarak estetik açıdan çeşitli olumsuzluklara yol açmaktadır. Gerek doğumsal gerekse sonradan oluşan diş eti uzaması ya da diş kısalığı cerrahi yöntemler ile düzeltilebilmektedir.

Gingivektomi işlemi öncesinde diş plakları ve diş taşları temizlenmektedir. İşlem sonrasında ise diş etlerine 10 gün kullanılacak olan özel bir bandaj yerleştirilmektedir. Bu süreçte yumuşak gıdalar tüketilmelidir ve hekiminizin önerdiği ağız gargarası ve ilaçların kullanımı aksatılmamalıdır.

İstanbul Pembe Diş Estetiği hakkında bilgi almak için tıklayınız.