Laminate Porselen Kaplamalar

Laminate Porselen Kaplamalar

Özellikle ön dişlerde ugulanan bu restorasyonlar dişlerin sadece ön bölgesine 0.5 mm lik bir aşındırma yapılarak hazırlanmaları sebebiyle doğal dişi en çok koruyan restorasyon tipidir.

Laminate porselenler çok ince seramik yaprakçıklardır. Dişlerinin şeklinden ve renginden memnun olmayan, kırık, aşınmış, ön dişleri üst üste binmiş dişlere sahip olanlarda ya da dişleri arasında bulunan kişilerde kalıcı çözümdür.

Laminate Nedir ? Kimlere Uygulanır ?

Kalıcı beyazlık isteyen ve dişlerinin formundan şikayetçi olan 18 yaş ve üstü bireylerde, dişdişe yada alt çene önde kapanış da yoksa dişlerin sadece ön yüzeyinden çok az mine dokusu(0,3-0,7mm) kaldırılarak, laboratuvarda hazırlanan Porselen Yaprakçıkların(Laminate) bu kısımlara yapıştırılmasıyla bireylerin şikayetlerinin giderilmesi sağlanmaktadır.

Laminate Uygulaması ne kadar sürede yapılmaktadır ?

Bireylerde diş ve dişeti hastalığı varsa öncelikle bu durumların tedavisi yapılır. Herhangi bir şikayeti olmayan veya şikayetleri tedavi edilmiş bireylerde dişler hazırlandıktan sonra ölçüleri alınır ve 1 hafta içerisinde Laminate Porselenler dişlere yapıştırılarak tedavi bitirilmektedir.

Laminate Uygulamasının ömrü ne kadardır ?

Ağız bakımına dikkat eden, sert cisimleri ön dişlerinden koruyan ve 6 aylık Diş Hekimi kontrollerini düzenli uygulayan bireylerde Laminateler çok uzun yıllar sorunsuz kalabilmektedir.

Laminate Uygulaması ağrılı bir işlem midir ?

Dişlerin hazırlanması lokal anestezi yardımıyla yapıldığı için herhangi bir ağrı duyulması söz konusu değildir.

İmplant hakkında bilgi almak için tıklayınız.