Diş Beyazlatma (Bleaching)

Diş Beyazlatma (Bleaching)

Diş beyazlatma; diş renginin çeşitli nedenler ile değişmesi ya da diş üzerinde lekelenmeler olduğunda başvurulan konforlu bir işlemdir. Diş beyazlatma işlemi günümüzde bleaching yöntemi ile güvenilir bir şekilde uygulanabilmektedir.

Diş rengindeki değişimler aşağıdaki nedenler ile yaşanabilmektedir;

  • Doğumsal faktörler
  • Kullanılan antibiyotikler
  • Kahve ve çay tüketiminin fazla olması
  • Sigara kullanımı

Yukarıdaki nedenler sonucunda diş renginde değişimler (sararma, lekelenme) yaşanabilmekle birlikte bu problem rutin diş bakımı ile de giderilememektedir.

Bleaching ile Diş Beyazlatma

Bleaching ile diş beyazlatma uygulaması öncesinde rutin ağız ve diş muayenesi uygulanmalıdır. Enfeksiyon varlığında mutlaka uygun yöntemler ile tedaviye başlanmalıdır. Ayrıca diş taşının varlığında da beyazlatma işlemi öncesinde diş taşlarının temizlenmesi gerekmektedir.

Bleaching ile diş beyazlatma işlemi sonrasında diş rengi 2 ila 3 ton açılabilmektedir. Doğal bir görünüm elde edilmekte ve dikkat edilmesi durumunda oldukça uzun süre dişlerin görünümü beyaz kalmaktadır.

Ofis Tipi Diş Beyazlatma

Ofis tipi diş beyazlatma işlemi; diş hekimi kontrolünde klinik ya da muayenehane ortamında uygulanmaktadır. Ev tipi diş beyazlatma işlemine oranla çok daha başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Ev Tipi Diş Beyazlatma

Hastaya uygun üretilen plağın ev ortamında hastanın kendisi tarafından uygulanmaktadır. Söz konusu işlemin uygulanma sürecinde diş hekimi önerileri dışına çıkılmamalıdır.

Gülüş Estetiği (Hollywood Smile) hakkında bilgi almak için tıklayınız.