istanbul-dis-implantı

İstanbul Diş İmplantı

İstanbul Diş implantı tedavisi, ağız içerisinde tek ya da çoklu diş eksikliği bulunması durumunda çene kemiğine uygulanan yapay diş kökü (vida) ve üzerine yerleştirilen sabit ya da hareketli protez dişlerden oluşmaktadır. Günümüzde tasarlanan implantlar genellikle titanyum maddesinden oluşmaktadır. Titanyum, insan biyolojisi ile uyumludur ve herhangi bir alerjik reaksiyona neden olmamaktadır.

İmplant nedir?

İstanbul İmplant; eksik dişlerin estetik bir şekilde tamamlanması amacı ile uygulanan bir tedavi yöntemidir. Eksik dişler (özellikle ön dişlerde) estetik açıdan olumsuzluklara, sağlık açısından ise diş eti problemlerine ve komşu dişlerde şekil bozukluklarına neden olabilmektedir. Bu nedenle diş dizilimini eksiksiz bir şekilde olması gerekmektedir. Diş implantı; çene kemiğine uygulanan bir yapay diş kökünden ve kök üzerine yerleştirilen yapay dişten oluşmaktadır.

Diş implantı uygulamasında; uygulama öncesi muayene ve değerlendirme, uygulama aşaması ve kullanılacak materyallerin kalitesi oldukça önemlidir. Bu nedenle tedavinin kimlere uygulanması gerektiğine karar vermek büyük rol oynamaktadır.

 

İmplant kimler için uygundur?

Diş implantında hasta seçimi, tedavinin başarısı açısından çok önemlidir. İmplantın yerleştirilebileceği kalınlıkta ve yükseklikte çene kemiği bulunan her hastaya uygulanabilen söz konusu tedavi, diş eti hastalıkları, enfeksiyon gibi problemlerin bulunması durumunda öncelikle bu problemlerin tedavi edilmesi sonrasında uygulanabilmektedir. Aynı zamanda kontrol altına alınamayan kronik kalp hastalıkları ya da diyabet problemi bulunması durumunda uygulanması riskli olabilmektedir.

Hamileler, bağışıklık sistemi hastalıkları, kemik gelişimi tamamlanmamış gençlerde ve çene kemiği çevresinde radyoterapi uygulanmış kişilerde uygulanması da birtakım riskler barındırabilmektedir.

Diş İmplantının Yan Etkileri Nelerdir?

Diş implantında da herhangi bir cerrahi oprasyonda olduğu gibi birtakım riskler bulunmaktadır. Söz konusu riskler ve yan etkilerin önüne doğru tedavi planlaması ve alanında tecrübeli diş hekimine başvurulması ile geçilebilmektedir. Diş implantı yan etkilerin aşağıdaki şekilde sıralamak mümkündür;

  • İmplant bölgesinde enfeksiyon oluşumu
  • Komşu dişlerde ve damarlarda yaralanma
  • Sinir hasarı ve sonucunda uyuşukluk hissi
  • Sinüs problemleri

Diş İmplant Çeşitleri Nelerdir?

İstanbul diş implantı fiyatlarında belirleyici etmenler; kaç implant uygulanacağı, implant ve protez dişlerin markası ve uygulama öncesinde herhangi bir tedavi uygulanıp uygulanmayacağı olarak sıralanabilmektedir. Diş implantı; kullanıma ve kişinin genel sağlık durumuna göre 20 – 30 yıl kullanılabilmektedir. Hem estetik açıdan hem de fonksiyonel açıdan oldukça avantajlı bir tedavi yöntemi olan diş implantı tedavisini günümüzde pek çok kişi tercih etmektedir.

İstanbul İmplant Tedavisi

İstanbul diş implantı ve diş estetiği alanında pek çok çalışmanın başarılı bir şekilde sürdürüldüğü bir sağlık merkezi haline gelmiştir. Diş implantı özellikle eksik dişlerin tamamlanmasında günümüzde altın standart durumundadır. Bu yazımızda diş implantı uygulama aşamalarından ve kullanım şartlarından bahsedeceğiz.

İstanbul diş implantı merkezleri hakkında detaylı bilgi için: 0 212 211 51 41 numaraları telefonu arayabilirsiniz. İstanbul Diş implantı merkezi seçiminde; hijyen şartlarının tamamlanmış olmasına dikkat edilmesinin yanı sıra tedavi sonrasında da destek sunabilecek bir merkez seçilmesi gerektiği unutulmamalıdır.